Efektywne ogrzewanie – promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie do efektywnego ogrzewania przestrzeni, szczególnie tej znajdującej się na zewnątrz budynków np. balkonów, tarasów czy ogrodów zimowych.  

Zasada działania promienników oparta jest na technologii emisji podczerwieni o różnej długości fali (IR-C long wave, IR-B medium wave,  fast medium wave). Wbudowane elementy grzewcze nagrzewają się, a powstałe w ten sposób ciepło przenika przez powietrze podobnie jak niewidzialne promienie słoneczne. Dzięki temu ciało ludzkie może być ogrzewane w przyjemny i bezpieczny dla zdrowia sposób. Promienniki podczerwieni HEATSCOPE Zero, Vision i Spot, nie ogrzewają powietrza, w zamian koncentrując się na ogrzaniu powierzchni obiektów i osób, na które padają promienie.

W przeciwieństwie do klasycznych promienników ciepła urządze­nia HEATSCOPE wytwarzają bardzo mało światła czerwonego lub zupełnie go nie emitują. Działają w sposób dyskretny i wtapiają się w tło, dzięki czemu nie zakłócają idealnej atmosfery. Dodatkową zaletą jest fakt, iż 90–94% wykorzystywanej energii elektrycznej jest bezpośrednio przetwarzane na efektywne promieniowanie cieplne. Pozostałe 6–10% energii wykorzystywane jest w ramach procesu konwekcji do ogrzania powietrza.

Również walor estetyczny wyróżnia promienniki HEATSCOPE na tle konkurencji. Wszystkie modele charakteryzuje nadzwyczajny, lekki i wyrazisty design. Promienniki dostępne są w kolorze białym i czarnym, w różnych długościach i poziomach mocy. Ponadto grzejniki można w 100% zindywidualizować, dopasowując je do dowolnych uwarunkowań otoczenia akcesoriami dostępnymi opcjonalnie.

Ze względu na swoją wysoką wydajność, równomierną dystrybucję ciepła i eleganckie wykonanie promienniki HEATSCOPE są doskonałym źródłem ciepła dla tych, którzy chcą wydłużyć chwile odprężenia na wolnym powietrzu, szczególnie w okresach wiosennych
i jesiennych, gdy wieczory stają się chłodniejsze. Promienniki w najkrótszym możliwym czasie generują przyjemne ciepło, co jest szczególnie cenne, gdy nie mamy ochoty kończyć pięknego wieczoru na tarasie lub w loggii. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w użytku prywatnym. Promienniki zdobyły zaufanie wielu właścicieli lokali gastronomicznych przedłużając możliwość utrzymania zewnętrznego ogródka letniego. Dzięki temu ich klienci mogą dłużej delektować się lampką wina na świeżym powietrzu.
HEATSCOPE_ Promiennik_podczerwieni_VISION_6 (Kopiowanie) HEATSCOPE_ Promiennik_podczerwieni_VISION_7 (Kopiowanie) Promiennik_ciepla_HEATSCOPE_VISION_ogrodek_9 (Kopiowanie)

Więcej informacji na temat promienników ciepła HEATSCOPE:

www.heatscope.pl
biuro@heatscope.pl
602-137-157

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *